Végtelen világ - utazás a világban az én szememmel

Ezen a honlapon sok hasznos tanácsot és útleírást találsz, mindezt az én szemszögemből. Ha szeretsz, vagy csak szeretnél utazni, akkor jó helyen jársz. :)

Hogyan utazzunk?

 

Ez sok mindentől függ: hova akarunk menni, hányan, miket akarunk megnézni? Hogy könnyű legyen eldönteni, pontokba szedtem ezeket.

 

1. pont - Hova?

Az összes utazási előkészület ezzel a kérdéssel kezdődik. Ha az országot már ki is választottuk, ott is szelektálni kell, hogy mit nézzünk meg. Itt jön be a második kérdés.

 

2. pont - Milyen típusba tartozunk?

Két lehetőség van: aktív nyaralók, ill. passzív nyaralók. Ez nagyrészt a személyiségünktől függ, és családon belül is változhat - erre jó példa az én családom. Amíg én az első kategóriát erősítem, addig a szüleim inkább passzívak, de a húgommal együtt néha rá tudom őket venni egy-egy városnézésre... Erősen környezetfüggő. :)

Na, de térjünk rá a kérdésre. Eddig nem írtam, de ez évenként is változhat: nehéz évet zártunk, ezért inkább pihenni mennénk, de eközben tavaly 10 napos körútra mentünk... Mindenki eldöntheti, hogy pihenni, vagy inkább jönni-menni szeretne, esetleg kombinálni a kettőt.

Ha az elsőt, tehát az aktív pihenést választottuk, akkor ugorhatunk a hármas pontra.

Ha azonban a passzív pihenésre voksoltunk, akkor elsősorban a tengerpartot ajánlom. Mi már voltunk az Adriai-, a Vörös-, az Égei-, és a Földközi-tengernél is, ebből az elsőt azoknak ajánlom, akik nem riadnak el az autós utaktól, de nem akarnak messzire utazni, a másodikat jelen pillanatban csak azoknak ajánlom, akik tényleg nagyon bátrak, a maradék kettőt pedig szinte bárkinek, autóval és repülővel egyaránt.

 

3. pont - Mennyi időre?

Ha kikapcsolódásra vágyunk, egyértelműen hosszabb időre, legalább 7 napra menjünk, főleg, ha távolabbi ország az úticélunk. Átlagosan az első három nap alatt "akklimatizálódunk", tehát azalatt szokjuk meg/fogjuk fel hogy nem otthon vagyunk, ill. ezalatt felejtjük el az otthoni gondjainkat, és pihenünk meg ténylegesen. A pár napos nyaralást inkább az aktív utazóknak ajánlom, bár ha tehetik, akkor inkább menjenek hosszabb időre ők is. Ha már nyaralunk, akkor nyaraljunk izomból - mondta egyik tanárom egy sítáborban (ő a nyaralás helyett napozást mondott, de gondoltam, felhasználom ezt a zseniális mondatát).

 

4. pont - Szervezett útra menjünk?

NE FÉLJÜNK AZ EGYÉNI UTAZÁSTÓL! Mi autóval mentünk Görögországba 9 napra, bejártuk az egész szárazföldet Delphoi-tól Nafplionig egy tízéves autóval, és semmi baj nem történt, sőt! Feleannyi áron megúsztuk, mint az utazási irodák legolcsóbb ajánlata, pedig amíg én belszámoltam a benzint, étkezéseket, a szállást, belépőket és a szuveníreket, addig ők még a szállást sem. Ha valaki szeret új dolgokat kipróbálni, akkor menjen autóval, mert megéri. Mi is féltünk egy kicsit, de utólag már nevetünk az egészen, hiszen minden jól sikerült. Jövőre is autós útra fogunk menni, az már biztos.

 

5. pont - Mit akarunk megnézni?

Ha az egyéni utazás mellett döntöttünk, akkor jól meg kell tervezni, miket és mikor nézünk meg (ebben szívesen segítek). Nem minden fér bele, amit előre elterveztünk: ilyenkor ne essünk kétségbe, hiszen ahogy a mondás tartja: Nem a cél a lényeg, hanem az út maga. Ha szervezett útra megyünk, akkor olyat válasszunk, amit bírni is fogunk (gyerekekre érdemes gondolni). Ők helyettünk megszervezik az egészet. Ha pedig olyan útra megyünk, ahol az iroda csak a repülőt és a szállást foglalja le, és van helyi idegenvezető, akkor ne legyünk restek feliratkozni néhány fakultációs programra. Családbarát, és ha nincs időnk magunk felkészülni a látványosságokból, akkor legalább tudjuk, mit nézünk meg, hiszen van idegenvezető.

 

6. pont - Mivel?

Mint írtam, ne féljünk autóval elindulni. Az athéni metrót sem olyan ördöngös használni, mint azt hiszik (bár a táskatolvajokra figyelni kell). A repüléstől is sokan félnek, pedig évente hányszor hallani repülőszerencsétlenségekről? Simán meg tudom számolni akár fél kézen. Ésautós balesetekről? Magyarország összes lakójának a keze kevés ahhoz, hogy a Földön az egy évben (!) történő autós haláleseteket összeszámoljuk! A repülő nagyon biztonságos, és nem is olyan drága, csak hamar kell foglani. Ha napokkal az indulás előtt foglaljuk le a jegyünket, akkor már csak 300.000 forint fölötti árakra számíthatunk, ellenben ha mondjuk már fél évvel az indulás előtt megvettük, akkor alig 100.000 forint oda-vissza. Még egyszer mondom: ne féljünk sem az autós, sem a repülős úttól! Bátraké a szerencse. :)

 

7. pont - Mikor?

Ha Görögországba, Olaszországba, stb. akarunk menni, de csak fürödni, akkor inkább a nyári hónapokat érdemes választani (bár a főszezonban, ami a nyári hónapokat, de főleg az augusztust jelenti, minden drágább). Ha viszont városnézésre indulunk, inkább a májust és a szeptembert szokták ajánlani, bár mi augusztusban néztük meg az Akropoliszt, és semmi különösebb gondunk nem volt a meleggel, bár vékony talpú cipőt nem ajánlatos húzni, mert hamar felforrósodik a talpa. :D



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 4
Heti: 2
Havi: 183
Össz.: 7 951

Látogatottság növelés
Oldal: Hogyan utazzunk?
Végtelen világ - utazás a világban az én szememmel - © 2008 - 2024 - vegtelenvilag.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »